Zdrowe sposoby na poranne rozbudzenie

Zdrowe sposoby na poranne rozbudzenie

Większość osób stosuje ten najmniej korzystny dla organizmu sposób, czyli pije rano kawę. Jeśli jednak chce się pozytywnie wpłynąć na stan swojego zdrowia oraz samopoczucie, to są inne, lepsze metody. Dodadzą energii i będą zarazem doskonałe na celebrację poranka. Nie tylko przecież o rozbudzenie chodzi, ale i o to, by przyjemnie zacząć dzień.

Można dodać sobie energii, a przy okazji oczyścić organizm z toksyn. Taką korzyść daje zielona herbata Matcha. Pełen antyoksydantów napój to idealna dawka energii. Podobnie jak kawa posiada kofeinę. Jednak L-teanina (tak nazywa się kofeina zawarta w herbacie matcha), stopniowo pobudza dodając energii i utrzymuje ją przez dłuższy czas. Oprócz energii pozyskujemy dodatkowe witaminy i mikroelementy, których Matcha ma bardzo dużo. Matcha pomaga również w trawieniu oraz usuwa toksyny z naszego organizmu.

Inny bardzo zdrowy sposób na rozpoczęcie dnia to wypicie szklanki wody z cytryną. Można zalać wodą plasterek cytryny albo wycisnąć do szklanki nieco jej soku. Można taki napój wypić też w ciągu dnia, ale koniecznie na czczo, jeśli chodzi nie tylko o ugaszenie pragnienia, ale też o oczyszczanie organizmu. To idealny i prosty sposób aby nawodnić organizm po nocy a przy okazji go oczyścić i uzupełnić witaminą C. Jeśli chodzi o smak, to zielona herbata matcha czy woda z cytryną są zupełnie różne od kawy. Można jednak tak samo je polubić.

Innym znakomitym sposobem na rozbudzenie, zyskanie lepszego samopoczucia i rozjaśnienie umysłu jest poranny spacer. Najpierw jednak trzeba odrobinkę energii z siebie wykrzesać, by wyjść. Pomoże w tym sam pomysł, jak przyjemnie będzie się przejść. Można też zrobić kilka przysiadów. Już one podziałają energetyzująco, a więcej pozytywnej energii zyska się na spacerze. Aktywność fizyczna tak samo, jak woda z cytryną rano czy inne zdrowe napoje, dba o oczyszczanie organizmu z toksyn. Jest niezbędna, by cieszyć się zdrowiem. Bywa, że trudno znaleźć na nią czas. Warto więc wykorzystać na nią poranek.

UDOSTĘPNIJ TO